Jak plik ISO może zainfekować mój komputer z systemem Windows?

Zasygnalizuj
Data rejestracji
środa 11 sierpień 2021
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
7 wrzesień 2021
-
Data rejestracji
środa 11 sierpień 2021
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
7 wrzesień 2021
-
Hej wszystkim,

Nie jestem pewien, czy mogę o to zapytać w tym podpunkcie, ale ostatnio pobierałem rom ISO i zastanawiałem się, jak plik ISO może zainfekować mój komputer z systemem Windows.

Korzystam z bardzo znanej i bezpiecznej strony internetowej, ale zawsze słyszałem o ludziach dostających wirusa z romów ISO i ciekawiło mnie, jak to się stanie.

Czy samo posiadanie pliku na moim komputerze coś zrobi?

Czy muszę go otworzyć / zamontować, aby złośliwe oprogramowanie mogło to zrobić?

A może to się stanie, gdy zagram w ROM ISO przez emulator?

Będę odtwarzał rom na mojej konsoli, więc naprawdę chcę tylko wiedzieć, czy bezpiecznie jest mieć te pliki na moim komputerze, kiedy je pobieram, a później na moim dysku USB, który połączę z moim PS2.

Nie trzeba dodawać, że legalnie posiadam wszystkie gry, które pobieram, po prostu pobieram je dla wygody i zachowania dysku konsoli.

1 odpowiedź

Data rejestracji
środa 11 sierpień 2021
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
7 wrzesień 2021

Hej wszystkim,

Nie jestem pewien, czy mogę o to zapytać w tym podpunkcie, ale ostatnio pobierałem rom ISO i zastanawiałem się, jak plik ISO może zainfekować mój komputer z systemem Windows.

Korzystam z bardzo znanej i bezpiecznej stron https://routerlogin.dev/ y internetowej, ale zawsze słyszałem o ludziach dostających wirusa z romów ISO i ciekawiło mnie, jak to się stanie.

Czy samo posiadanie pliku na moim komputerze coś zrobi?

Czy muszę go otworzyć / zamontować, aby z https://19216801.one/ łośliwe oprogramowanie mogło to zrobić?

A może to się stanie, gdy zagram w ROM ISO przez emulator?

Będę odtwarzał rom na mojej konsoli, więc naprawdę chcę tylko wiedzieć, czy bezpiecznie jest mieć te pliki na moim komputerze, kiedy je pobieram, a później na moim dysku USB, który połączę z moim PS2.

Nie trzeba dodawać, że legalnie posiadam wszystkie gry, które pobieram, po prostu pobieram je dla wygody i zachowania dysku konsoli.
issue got solved!