Zasygnalizuj

Jak wyłączyć blokadę ekranu w telefonie Samsung Galaxy S4? [Rozwiązany]

Zadaj pytanie AVIXD - Ostatnia odpowiedź dnia 23 sie 2016 o 14:17
Dzień dobry, potrzebuję pomocy.
Mam problem z wyłączeniem ekranu blokady na galaxy S4.
W ustawieniach nie mam opcji "Brak" i powoduję to podwójną Blokade przy aplikacjach lock screen.
Zna ktoś rozwiazanie tego problemu?
Zobacz więcej 
Przydatny
+40
mniej bardziej
Witam!

Miałam ten sam problem. Ustawiłam sobie ekran blokady poprzez pin, ale męczyło mnie ciągle jego wpisywanie. Niestety wyłączenie poprzez: Ustawienia/Ekran blokady/Blokada ekranu i ustawienie „Brak” czy też „Przeciągnij” nie było możliwe. Czyszczenie Cache nie rozwiązywało problemu, a przywrócenie ustawień fabrycznych nie wchodziło w grę.

Problem rozwiązałam w następujący i prosty sposób: zalogowałam się do swojego konta Samsung przez stronę: http://findmymobile.samsung.com kliknęłam odblokuj moje urządzenie, następnie odblokuj mój ekran i GOTOWE!!!

Ps. Ustawienia/Bezpieczeństwo/Znajdź mój telefon/Zdalna kontrola - włączony
greg- 25 lut 2016 o 08:41
pomogło, dzięki....
Odpowiedz
Asiek- 5 mar 2016 o 00:05
Działa bez zarzutu:) Dzieki za uratowanie "tyłka"... gdyby nie ten wpis już bym straciła wszystko z mojego telefonu...
Odpowiedz
Amelka- 11 mar 2016 o 12:44
Jesteś świetna kobieto Dziękuje :-*
Odpowiedz
Alf- 3 lip 2016 o 00:18
Super dzieki za pomoc
pozdr
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+4
mniej bardziej
Hej,

a masz w telefonie jakąś opcję w stylu profile? Bo być może nie wiadomo czemu ta opcja się tam schowała.

ja wiem, że czasem jak jest opcja Brak zaznaczona na szaro to z reguły jest yo kwestia blokady producenta, ale piszesz, że u Ciebie nie ma w ogóle, więc to chyba inny przypadek.

Jak nie, to zawsze są stare metody na wszystko, czyli wyczyszczenie cache i przywrócenie ustawień fabrycznych, chociaż ja wątpię, że by coś pomogło, raczej "na wszelki wypadek, a nuż się uda"
M- 24 cze 2015 o 00:16
Mam ten sam problem. Kiedys to dzialalo a teraz nie. Przeciagnij i brak sa na szaro i mam podwojna blokade. Albo to wina aktualizacji albo tych antywirusow (
Odpowiedz
lili- 24 cze 2015 o 07:04
to może pomoże odinstalowanie aktualizacji?
Odpowiedz
AVIXD- 5 lip 2015 o 12:31
Problem leżał po stronie oprogramowania, mój telefon pochodził ze Szwecji, po zmianie csc na Polskie, ten i kilka innych problemów zniknęło.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
AVIXD- 5 lip 2015 o 12:33
Przepraszam nie ze Szwecj a z Węgrzech.
Odpowiedz
andruidka 186Opublikowany post czwartek 5 marzec 2015Data rejestracji poniedziałek 7 listopad 2016 Ostatnia publikacja - 6 lip 2015 o 07:00
to wiele wyjaśnia, dzięki za info!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+4
mniej bardziej
WAŻNE :
Na końcu trzeba wejść w Ustawienia/Bezpieczeństwo/Wyczyść wszystkie certyfikaty.

po czym Ustawienia/Ekran blokady/Bezpieczeństwo Ekranu/ ...i mamy wszystkie funkcje Blokady ekranu aktywne...

POZDRAWIAM!
yah- 17 maj 2016 o 10:00
WITAM !

To może zacznę od początku aby było łatwiej i czytelniej nawet dla amatorów .

Telefon Samsung Galaxy S5 mini i pewnie inne modele z rodziny Galaxy aby odblokować blokada ekranu PIN należny przejść dokładnie całą niżej opisaną przeze mnie procedurę .

Jeśli ustawimy funkcję blokada ekranu PIN to niestety aby zmienić na inne sposoby blokowania ekranu trzeba całą procedurę przejść , oczywiście jak wiemy jakie jest hasło PIN (do blokady ekranu) które ustawiliśmy wcześniej i tu nie chodzi tu o PIN (do karty SIM) .
zaczynamy w następujący sposób :

1.Ustawienia/Bezpieczeństwo/Zdalna kontrola -zaznaczamy Włączony/Przejdź do witryny (https://findmymobile.samsung.com) i trzeba się zarejestrować na konto Samsung .
?2. można ustalić opiekuna .
3. po zarejestrowaniu a później zalogowaniu się na konto Samsung :
4. Zablokuj Moje Urządzenie/Krok 1 -ustaw kod Pin/Krok 2 -wprowadź nr.telefonu,tylko cyfry ..../Krok 3 -wprowadź komunikat (jest już napisany tekst ale w języku Koreańskim -WPISUJEMY NOWY TYLKO GDY TELEFON NAM ZGINĄ LUB GO NAM KTOŚ UKRADŁ )/Zablokuj
5. po czym jeszcze raz powtarzamy czynność ale tym razem :
Odblokuj moje urządzenie/wprowadź hasło .... /odblokuj

?WAŻNE : telefon musi mieć włączony dostęp do internetu (Dane komórkowe) !
Czekamy aż się telefon z internetem połączy i dojdzie ze strony internetowej (https://findmymobile.samsung.com) nasze hasło odblokowujące ekran.

6.Teraz przy włączeniu naszego telefonu nie ma Blokady Ekranu PIN więc możemy wejść do naszego telefonu przez funkcję Przeciągnij (Brak zabezpieczeń) która aktualnie jest automatycznie po odblokowaniu ustawiana .

I wszystko było by w porządku gdyby nie fakt że nie mamy jeszcze do dyspozycji wszystkich ustawień Blokada ekranu ,
mamy do dyspozycji tylko dwie funkcje PIN i HASŁO

7. Ustawienia/Bezpieczeństwo/Administratorzy urządzenia/Menedżer urządzeń Android -należy zaznaczyć kwadracik .
8. Ustawienia/Bezpieczeństwo/Wyczyścić poświadczenia -należy zaznaczyć usuń wszystkie certyfikaty .

Po czym dopiero teraz mamy wszystkie funkcje Blokady ekranu aktywne (Przeciągnij,Symbol,PIN,Hasło,Odcisk palca,Brak)
więc wchodzimy do :
Ustawienia/Ekran blokady/Bezpieczeństwo ekranu/Wybierz blokadę ekranu - i wybieramy jedną z dostępnych wszystkich funkcji .

Należy jeszcze pamiętać o zweryfikowania Konta Samsung w funkcji Skaner odcisków palców gdybyśmy chcieli wybrać funkcję Blokadę ekranu za pomocą Odcisku palca .
Ustawienia/Skaner odcisków palców/Zweryfikuj konto Samsung/ - należy zaznaczyć Wł.

PS. Mam nadzieję , że pomogłem choć trochę i już nie trzeba za każdym razem odblokowywać ekranu PIN-em jeśli tego nie chcemy a przy okazji nie popełniłem żadnych błędów .

POZDRAWIAM !
Odpowiedz
Daria- 7 lip 2016 o 16:27
Witam, dzięki za radę. Usunęłam symbol, ale coś namotałam z tym - usuń wszystkie certyfikaty. Miałam to wyświetlone, jak na to kliknęłam wyskoczyło mi okienko i kliknęłam OK i mam to teraz na szaro - nieaktywne;(, czy to jest dobrze czy coś "popsułam"?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+2
mniej bardziej
Wystarczy w Ustawieniach wybrać Ekran blokady wpisać pin i Kontynuuj i wybrać Przeciągnij
Dodaj komentarz
Przydatny
+1
mniej bardziej
Chcecie całkowicie wyłączyć ekran blokady ale brakuje funkcji BRAK lub No Lock? Długo szukałem takiej możliwości, wiedząc że wcześniej była ale zniknęła. Powyższe porady nie zadziałały.

Szara funkcja Brak blokady lub "Brak" może to oznaczać że macie na urządzeniu inne konta niż własne, np. Gościa. Trzeba konto Gościa usunąć. Logujemy się na to konto (wybieramy Ustawienia > Użytkownicy > Gość). Na profilu Gościa w tym samym miejscu usuwamy konto Gościa).
Urządzenie powróci do pierwotnego konta głównego i opcja ekran blokady BRAK będzie dostępna.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Jeśli czyszczenie cache nic nie daje, spróbuj powrócić do ustawień fabrycznych. To zawsze działa.
amigo1969 1Opublikowany post wtorek 26 styczeń 2016Data rejestracji 26 styczeń 2016 Ostatnia publikacja - 26 sty 2016 o 21:17
próbuję ściągnąć blokade
Odpowiedz
Karolllla 1991Opublikowany post poniedziałek 24 marzec 2014Data rejestracji ModeratorStatus piątek 25 listopad 2016 Ostatnia publikacja - 27 sty 2016 o 08:20
amigo1969 - udało się?
Odpowiedz
mateusz- 9 maj 2016 o 15:21
Jak można wyłączyć. Blokadę. Samsung. Galaxy S 7
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Dzięki, mi też pomogło. Po aktualizacji androida jak zrobili wiele funkcji zniknęło.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Jeśli znasz hasło ale nie możesz go wyłączyć a opcja BRAK jest podświetlona na szaro w samsungu galaxy s5 wystarczy wejść: Ustawienia/ Bezpieczeństwo/ Administratorzy urządzenia/ Menedżer urządzeń Android (aktywować - zaznaczyć "ptaszkiem) następnie przejść do ekranu blokady i zaznaczyć BRAK hasła
Dodaj komentarz

Członkowie mogą liczyć na większą ilość odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Stając się członkiem otrzymujesz pełen dostęp do notyfikacji swoich wpisów.

Stając się członkiem nabieracie uprawnień do korzystania z dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM.net?

Zapisz się, Rejestracja jest darmowa i zabiera mniej niż minutę!