Narzędzia pracy dla Community Managera

Rozwiązany/Zamknięty
Community - 24 maj 2014 o 13:36
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 - 8 kwi 2016 o 08:40
Hej chciałbym się dowiedzieć i podzielić różnymi opiniami, znacie jakieś fajne narzędzia przydatne dla początkującego Community Managera? Jeszcze nie pracuję, ale chciałbym się zaznajomić z tematem i szukam inspiracji, zanim gdzieś aplikuję

18 odpowiedzi

Sprawdź Brand24 i CatNapoleon - to narzędzia do śledzenia social mediów, czyli sprawdzania, gdzie się mówi w internecie na dany temat.

No i Facebook - załóż sobie jakieś fanpage, nawet taki przykładowy i poćwicz zbieranie lików.
2
Na przykład Whos Talking to takie narzędzie do sprawdzania jakie tematy są teraz najpopularniejsze na portalach społecznościowych
0
GoogleAdWords
Google Analytics
Google Blog Search
Google URL shortcut

wszystko od Google, bo Google jest przecież najważniejszą wyszukiwarką
0
Nie do końca, zależy od rynku, w Rosji dominuje Yandex
0
Ok, one są za darmo te programy?
0
Brand i Cat nie są za darmo. Facebook tak, chyba, że chcesz realizować kampanię.
0
GeoXXYY Posty 400 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 2 grudzień 2019 374
26 maj 2014 o 11:52
Nie wiem, jakie masz doświadczenie, ale przede wszystkim musisz bardzo dobrze i w praktyce poznać działanie serwisów społecznościowych takich jak: Facebook, Instagram, Google +, Foursqaure, Pinterest, Twitter.

Używaj ich często i intensywnie, jako osoba prywatna, ale też na przykład spróbuj założyć fanpage na FB. Jakikolwiek. Zobaczysz, jak reagują ludzie, co przynosi lajki...
0
Unfollowers jest całkiem fajne, bo pozwala sprawdzić, kto przestał śledzić twity na Twitterze.
0
dzięki bardzo za propozycje
0
GeoXXYY Posty 400 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 2 grudzień 2019 374
29 maj 2014 o 15:50
Community, może napisz coś więcej o sobie, o swoich zainteresowaniach, pracy, spróbujemy pomóc bardziej konkretnie.
0
Google Trends!
0
Nie, nie, nie pracuję jeszcze w tym zawodzie, interesuję się tym i kiedyś by mi się podobało tak pracować, ale chcę się podszkolić zanim cokolwiek w cv napiszę. Nie wiem. Zainteresowania są mniej ważne, Community i tak najbardziej musi znać produkt, który ma promować, wcale się tym nie musi interesować, ale musi znać narzędzie do tego. Napiszcie jeszcze, jak konkretnie pomaga to Google Trends? bo tego nie zrozumiałem z tych wszystkich opisów.
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
10 lis 2014 o 07:44
Google Trends pozwala sprawdzić, jak często ludzie wpisują do wyszukiwarki Google określone hasła.
Można porównywać te hasła ze sobą, sprawdzać je dla określonego miejsca na świecie.
0
dostajesz też powiadomienia jak jakieś hasło jest szczególnie popularne, dzięki temu, możesz łatwiej wybrać temat do publikacji lub hashtagi.
0
Ja polecam Ci taką stronę: http://www.autreplanete.com/ap-social-media-image-maker

Przytniesz na niej zdjęcia na wszystkie serwisy społecznościowe, bez zapamiętywania rozmiarów itp.
0
Na pewno Pixabay (http://pixabay.com/en/)
dlaczego? ano dlatego, że jak będzie trzeba wstawic jakiś zdjęcie na FB to tam znajdziesz darmowe propozycje, w których nie trzeba przypisywać autora,a uwierz mi to sporo ułatwia.
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
24 lip 2015 o 10:49
Czuję, że ten tekst Ci się przyda ;)

https://pijarukoksu.pl/przybornik-community-managera.html
0
KaliKeli Posty 144 Data rejestracji środa 9 lipiec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 20 lipiec 2016 88
8 kwi 2016 o 08:22
Social Media Vault to przydatna aplikacja - pozwala zarządzać kilkoma serwisami jednocześnie, z poziomu jednej appki i w dodatku z poziomu komórki.
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
8 kwi 2016 o 08:40
W tym wpisie masz kilka przykładów programów, które są pomocne dokładnie na stanowisku Community / Social Media Managera.
0
Dołącz do nas!