Zasygnalizuj

Na jakiej zasadzie FB proponuje znajomych? [Rozwiązany]

Zadaj pytanie Wolf - Ostatnia odpowiedź dnia 31 maj 2016 o 17:28
Chciałabym się dowiedzieć, na jakiej zasadzie FB proponuje znajomych w sekcji "osoby, które możesz znać". Bo zawsze myślałam, że głownie na podstawie wspólnych znajomych, ale widzę tam takie osoby, z którymi nie mamy wspólnych znajomych.

Więc jak to działa?
Zobacz więcej 
Przydatny
+16
mniej bardziej
Czasem wystarczy, że ktoś raz czy dwa wejdzie na Twój profil, albo Ty wejdziesz na jego profil. Wtedy też możesz zobaczyć tą osobę w podpowiedziach.
lotek- 4 lis 2015 o 13:29
jak dajesz dostęp do skrzynki e-mail to analizuje adresy i też potem sugeruje
Odpowiedz
Jaga- 1 sty 2016 o 22:37
Jestem prawie pewna tego, że funkcja fb Osoby, które możesz znać ujawnia nieznane ci i twoim znajomym osoby, które wchodziły na twój profil, są one widoczne na pierwszym miejscu
Odpowiedz
bb- 24 kwi 2016 o 15:57
To u mnie dana osoba pojawiła się na pierwszym miejscu, po czym spadła z 2 miejsca niżej, a powiedzmy, że na następny dzień znów pojawiła się na 1. miejscu...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+1
mniej bardziej
albo po miejscu zamieszkania i zainteresowaniach
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Możesz też widzieć osoby, które pracują w tej firmie, co Ty, albo kończyły tę samą uczelnię.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Możecie też należeć do tych samych grup albo mieć te same zainteresowania.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
no, ale nie ukrywajmy, że często zdarzają się przypadki, że sugeruje tak po prostu i nie do końca wiadomo jak te algorytmy działają
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
założyłem konto przez tora pod fałszywymi danymi na nowiutki adres e-mail, nie udostępniłem FB dostępu do skrzynki, nawiązałem znajomości z zupełnie nieznanymi mi ludźmi z innego kraju, a po dwóch dniach FB zaproponował mi do znajomych dwóch kumpli i członka mojej rodziny!!! jak to możliwe? gdzie popełniłem błąd?
woozy7 24Opublikowany post wtorek 22 wrzesień 2015Data rejestracji piątek 22 styczeń 2016 Ostatnia publikacja - 4 lis 2015 o 13:29
to wygląda na to, że FB wie wszystko niewiadomym sposobem
Odpowiedz
k- 24 lut 2016 o 21:55
facebook bierze też pod uwage to w jakich miejscach z niego korzystamy (np. na komórce) i sugeruje nam osoby, które przebywają w tych samych miejscach
Odpowiedz
ppp- 31 maj 2016 o 17:28
cookies przegladarki :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
A co zrobić jesli nie ma tej funkcji a chciałoby się ją mieć?
flo- 25 sty 2016 o 14:33
Ta funkcja jest dostępna tylko w desktopowej wersji serwisu, po prawej od walla wpisów.
Odpowiedz
Ania- 19 maj 2016 o 11:52
A dokładniej mógłbyś wytłumaczyć?:( Bo ja nigdzie tego nie widzę...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
czy ktoś wie jak tą funkcję wyłączyć? nie chce aby mi proponowano ludzi i nie chcę być proponowana innym. jakieś pomysły? pozdrawiam, k-
digee- 3 mar 2016 o 22:12
Jezeli z kims piszemy/pisalismy dużo to moze pokazywac proponowane wlasnie tej osoby ktorą ma w znajomych tylko ona naprzyklad lub pate osób
Odpowiedz
Dodaj komentarz

Członkowie mogą liczyć na większą ilość odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Stając się członkiem otrzymujesz pełen dostęp do notyfikacji swoich wpisów.

Stając się członkiem nabieracie uprawnień do korzystania z dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM.net?

Zapisz się, Rejestracja jest darmowa i zabiera mniej niż minutę!