Jak zainstalować Ubuntu na tablecie?

Rozwiązany/Zamknięty
Jędrzej_JJ - 30 lip 2014 o 11:37
 Jędrzej_JJ - 31 lip 2014 o 17:29
I czy w ogóle da się? Bo wiecie, skoro na kompie dobrze chodzi to i bym chciał sobie polepszyć pracę tabletu. Rozumiem, że bym musiał wywalić Android i wrzucić tam Ubuntu tak?

3 odpowiedzi

markuspololo Posty 323 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 12 sierpień 2019 259
30 lip 2014 o 13:10
Najpierw musisz sprawdzić, czy tablet, który masz w ogóle zezwala na takie rozwiązania, bo w nie wszystkich się da. Poza tym przecież jest Ubuntu Touch, które wspiera Google Nexus, więc tablety, na którym by się to mogło udać to właśnie głównie te, które tanie nie są. Poza tym, żeby to zrobić i tak trzeba posiadać trochę zaawansowane umiejętności w zakresie programowania, żeby niczego nie popsuć, ja np też bym chętnie zmienił, ale to nie jest takie proste i nie chce sobie nic popsuć.
0
Nie opłaca się w ogóle w to bawić, bo Ubuntu zamula na tabletach i smartfonach i nie mówię tego jako wiecie jakiś przeciwnik Linuksa, bo sam mam na kompie, ale to jest ok system na komputer, nie na tablety.

Też mnie wkurza Android, ale póki mnie nie stać na iPhone'a. to bez sensu sobie komplikować serio.
0
Jędrzej_JJ
31 lip 2014 o 17:29
dzięki za dobre rady
0
Dołącz do nas!