Czy Windows XP przestanie działać?

Rozwiązany/Zamknięty
jujka - 23 cze 2014 o 17:18
 Anonimowy - 24 cze 2014 o 17:45
Cześć, mam prośbę o wyjaśnienie o co tu chodzi.
Mam Windowsa XP, zobaczyłam ostatnio (no dobra, parę tygodni temu) komunikat o tym, że Microsoft nie będzie już wspierał Windowsa XP.

Ale co to znaczy? Że mam wymienić system na nowy? Że komputer mi przestanie działać?

Zainwestowałam w oryginalny system swego czasu i trochę mi się nie uśmiecha płacić od nowa, a działa jeszcze całkiem spoko.

5 odpowiedzi

System musisz wymienić na nowy dla własnego bezpieczeństwa, gdyż komputer nie przestanie działac, ale XP nie będzie już miał aktualizacji,a bez aktualizacji system jest narażony na różnego rodzaju ataki,wirusy itd itp, więc dla własnego portfela też warto zainwestować w nowy...
0
markuspololo Posty 323 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 12 sierpień 2019 259
24 cze 2014 o 10:58
Niestety z Windowsem tak jest, jak chcesz co używać musisz się liczyć z tym, że co jakiś czas trzeba zmieniać system. Jak szkoda Ci pieniedzy na system operacyjny, to pomyśl o Linuksie, ewentualnie, jeśli masz na tyle o Macu.
0
A ja myślę, że musisz mieć z tyłu głowy myśl, że Twój system będzie kiedyś do wymiany, ale spokojnie. Był komunikat, że przestają go wspierać, ale nie nastąpi to za miesiąc ani dwa. Miej na oku dobre promocje i tyle ;)
0
Ale jak to? przecież już dawno przestali wspierać, coś w okolicach kwietnia.....ja bym od razu zmieniał, gdybym jeszcze miał XP.
0
No zgadzam się z Oleszek, już dawno dosyć o tym mówili, w każdym razie nie opłaca się mieć na siłę XP z jeszcze jednego powodu i tak za jakiś czas coraz mniej programów będzie obsługiwać xpeki więc po co Ci system w zasadzie już bezużyteczny?
0
Dołącz do nas!