Pamięć RAM

Rozwiązany/Zamknięty
jkap - Zmodyfikowany dnia 9 lis 2017 o 10:40
 jkap - 14 lis 2017 o 17:46
Dzień dobry,

Kupiłam za granicą nowy Samsung Galaxy S8. W parametrach jest napisane RAM 4 GB/ ROM 64 GB. Chciałam wgrać kilka aplikacji ze sklepu Google Play i okazuje się, że mam za mało pamięci. Przedtem miałam Samsung J5 z o wiele mniejszą pamięcią i wgrałam wszystko co chciałam a teraz nie mogę. Jaka może być przyczyna zapełnienia pamięci?

1 odpowiedzi

Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
9 lis 2017 o 10:57
Trudno mi uwierzyć, że zapełniłaś 64 GB aplikacjami. Czu jesteś pewna, że na telefonie nie ma ciężkich zdjęć ani filmów?

Zaglądałaś do pamięci? Co pochlania najwięcej zasobów?
0
Tu nie chodzi o te 64GB tylko o te 4GB, na których instalowane są programy.
Nie instalowałam jeszcze żadnych aplikacji oprócz Fb.

W Ustawieniach - po otwarciu Pamięci mam takie dane:
APK installer Install your APK from Phone storage and SD card
Default write disk - %1$s (jest zaznaczone na niebiesko - nic z tym nie można zrobić)
Pamięć wewnętrzna - całkowita pojemność 64,0 GB w tym:
wolne 23GB; Aplikacje (dane aplikacji i multimedia) 40,13GB ;
Dane w pamięci podręcznej 576MB.
pod spodem jest : %1$s
Całkowita pojemność 64 GB Wolne 63,21 GB;
Aplikacje 772 MB; Dane w pamięci podręcznej 35,55 MB.

W aplikacjach najwięcej zajmuje sklep Google Play - 25,85MB
Na samym dole jest 36GB w użyciu 22 GB wolne.
Nie rozumiem paru rzeczy.
1. Dlaczego w pamięci wewnętrznej system pokazuje zużycie aż w 40 GB
2. Dlaczego pojawia się informacja, że brakuje pamięci i mam odinstalować niepotrzebne aplikacje?
Najprawdopodobniej kupiłam podróbę chińską. Zastanawiam się tylko czy można cokolwiek zrobić by uwolnić zasoby pamięci.
Nie wiem co robić.
0
Zrób reset telefonu do ustawień fabrycznych i na nowo zainstaluj wszystkie aplikacje. Licz się jednak z tym że stracisz wszystkie dane więc wcześniej zrób kopię zdjęć czy SMSów.

Skoro telefon może być chiński to jego wcześniejsze losy mogły być różne.
0
jkap > Gerwazy
14 lis 2017 o 10:27
Nie ma opcji przywrócenia ustawień fabrycznych.
Dałam się po prostu wpuścić w maliny z tymi GB. Nie wiedziałam, że można wpisać w program smartfona zawyżoną ilość GB.
Zastanawiam się czy można by zaadoptować kartę pamięci na pamięć wewnętrzną. Ale sama i tak sobie nie poradzę. Szkoda.Dziękuję za próbę pomocy. Pozdrawiam.
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
14 lis 2017 o 10:30
Możesz też część aplikacji zainstalowac na karcie, nie z wszystkimi to się da zrobić, ale niektóre tak. Tu masz instrukcję:
https://pl.ccm.net/faq/4803-android-jak-przeniesc-aplikacje-na-karte-pamieci-sd
0
jkap > Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021
14 lis 2017 o 17:46
Dzięki.
0
Dołącz do nas!