Jak podłączyć komputer bezprzewodowo do internetu

Rozwiązany/Zamknięty
AtOmek Posty 2 Data rejestracji piątek 4 sierpień 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2017 - Zmodyfikowany dnia 4 sie 2017 o 21:55
 At Omek - 16 lis 2017 o 14:46
Witam

Kupiłem router wifi (tplink), skonfigurowałem i tabletami (jak i samym kompem) można hulać po necie, ale chciałbym teraz żeby i komputer podłączyć do neta bezprzewodowo, tak, żeby go można przestawić do innego pokoju i nie ciągnąć za nim kabli. Kartę sieciową mam wbudowaną, a jak podłączę drugą (wifi) kartę sieciową przez usb, to komp nie zgłupieje, że się tak wyrażę :o) ?
Dodam, że system operacyjny do jeszcze XP

4 odpowiedzi

Jeżeli system odnajdzie Twoją karte bezprzewodową (tą na usb) to bez problemu będzięsz mógł się podłączyć bezprzewodowo do internetu.
Nie ma znaczenia ile kart sieciowych masz w komputerze. Jeżeli wypniesz lana i połączysz się bezprzewodowo to system autoamatycznie wykryje która karta jest Twoim wyjściem na świat i zacznie jej używać.
0
AtOmek Posty 2 Data rejestracji piątek 4 sierpień 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2017
8 sie 2017 o 11:31
DZięki za odpowiedź, ale właśnie problem chyba jest z samym rozpoznaniem sprzętu. W menadżerze urządzeń pokazuje mi, że sterowniki zainstalowane poprawnie, kompatybilne z xp-kiem, ale nie widzi, żadnej bezprzewodowej sieci. Przy próbie konfiguracji ręcznej pisze o szukaniu Windows Knowledge Base w artykule 817722, ale tej stronie, pokazuje, że nie ma takiego tematu. Szukałem nowych sterowników pod xp na tp-link, to co znalazłem zaistalowałem, ale nadal nic
0
System XP został wycofany ze wsparcia technicznego - możesz więc mieć powazny problem z kompatybilnością sterowników.

Polecam zakup licencji i instalację Windows 10 (przynajmniej w wersji Home Edition). Ten Windows automatycznie sobie instaluje 99% urządzeń więc na pewno nie będziesz miał z tym problemów.

Tylko czy Twoje urządzenie pociągnie nowy Windows - na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.
0
Nie daje mi spokoju temat. Nie poradziłem sobie jeszcze z nim, ale dotarłem do momentu gdzie w menadżerze usług próbuje uruchomić usługę "zerowej konfiguracji sieciowej" i nie działa ta usługa, a na próbę włączenia nie reaguje. Z tego co zauważyłem za usługę odpowiada plik svhost. Może w tą stronę trzeba podrążyć temat, ale nie wiem jak? Wiem, w każdym razie, że znajomy ma gorszego gruchota ode mnie, ma na nim xp-ka i hula mu wi-fi, więc wychodzę z założenia, że muszę i ja spróbować.
0
Dołącz do nas!