Zasygnalizuj

Jak zmienić Ip w pc win10 i w laptopie 7 na wifii? [Rozwiązany]

zadaj pytanie sixteel 26Posty niedziela 17 kwiecień 2016Data rejestracji poniedziałek 6 luty 2017 Ostatnio zalogowany - Ostatnia odpowiedź dnia 9 lut 2017 o 16:16 przez Gerwazy
Jak zmienić ip w pc w windowsie 10 gdzie z głównego routera ONT-WIFI-GPON/FHR2411K i tam jest wifii i mam podłączony bezpośrednio kablem pod Pc lub do routera drugiego TL-WR543G i w pc mam internet a w laptopie przez kabel nie mam.A w laptopie z win7 mam internet przez wifii .

I czy są jakieś skuteczne vpn które nie zapisują logów i darmowe lub PPTP lub do testowania free trial acount .Proszę o pomoc
Zobacz więcej 
Przydatny
+1
bardziej mniej
Witaj,
Każdy router ma rezerwacje adresu IP po adresie mac.
Oznacza to, że nie musisz nic zmieniać w windowsach - router zrobi to za Ciebie jak Cię tylko rozpozna.
Spróbuj tą opcje ustawić na Twoich routerach.
Adres Mac swoich kart sieciowych znajdziesz, wpisując w wierszu poleceń
ipconfig/all
Czy ta odpowiedź była pomocna?  
Wyraź swoją opinię
Przydatny
+0
bardziej mniej
A to wiem jak sprawdzić adres MAC .Ale jak to zrobić na routerze bo ani na głównym routerze nie mam danych ani to drugiego też a w głównym routerze restowanie jest niemożliwe bo to tylko admin ma dostęp.Proszę o pomoc
Wyraź swoją opinię
Przydatny
+0
bardziej mniej
Witaj,

Ne rozumiem co piszesz.
Co miałeś na myśli pisząc: " bo ani na głównym routerze nie mam danych ani to drugiego też"

Jakich danych ?
Do routera musisz się zalogowac poprzez przegladarke internetowa i w zakładce LAN znajdziesz tabele mapowań MAC->Adres Ip - i to ustawiasz takiej jakie chcesz mieć.

Jeżeli nie możesz zmieniac konfiguracji routerow, to ustawianie adresu IP w Twoim komputerze może spowodować, ze będziesz miał konflikty IP w calej sieci, bo Ty sobie ustawisz jakiś adres "na sztywno" a router komus nowemu przydzieli taki sam adres ip z automatu.

Pogadaj o tym ze swoim administratorem, bo może skonczyc się tak, ze admin zablokuje Cie za wprowadzanie chaosu w sieci.
Wyraź swoją opinię

Członkowie społeczności otrzymują więcej odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Jako zalogowany użytkownik, dostajesz powiadomienie, gdy ktoś skomentuje Twój wpis na forum.

Jako członek naszej społeczności, masz dostęp do dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM?

Zapisz się! Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę!