Częstotliwość odświeżania monitora.

Rozwiązany/Zamknięty
Kamicz99 - Zmodyfikowany przez Kamicz99 dnia 24/12/2016 00:55
 Gerwazy - 17 sty 2017 o 22:56
Dzień dobry,
Parę dni temu zmieniłem w ustawieniach monitora częstotliwość z 60 Hz na 75 Hz i od tego czasu monitor działa tylko w trybie awaryjnym, oraz gdy usunę/wyłączę sterowniki karty graficznej. Moje pytanie brzmi: Jak zmienić częstotliwość odświeżania monitora, bo od tego czasu ikona w zaawansowanych opcjach monitora jest "na szaro" i nie mogę jej użyć
Bardzo proszę o waszą pomoc :)

1 odpowiedzi

Witaj,
Najprościej to będzie podłączyć taki monitor, który obsłuży przy tej rozdzielczości Twoje 75 Hz. :)
Jest kilka sposobów, aby wrócić do ustawień:
1. Sprawdź w punktach przywracania systemu, czy możesz wrócić do ustawień z przed daty zmiany
2. Jeżeli posiadasz 2 komputery, to na tym ze złą rozdzielczością zainstaluj program teamviewer albo uruchom usluge zdalnego pulpitu i następnie z drugiego komputera zaloguj się do tego pierwszego i przełącz rozdzielczość na prawidłową
3. W trybie awaryjnym odinstaluj wszystkie sterowniki karty grafiki zaznaczając opcję wykasowania domyślnych ustawień - wtedy system znajdzie od nowa sobie sprzęt i dopasuje domyślną rozdzielczość
4. Ostatnia opcja to postawienie systemu od nowa - ale to traktuj jako ostateczność :)

Powodzenia
1
Dołącz do nas!