Zasygnalizuj

Administrator - uprawnienia [Rozwiązany]

zadaj pytanie Remvirus 3Posty poniedziałek 12 grudzień 2016Data rejestracji 16 wrzesień 2017 Ostatnio zalogowany - Ostatnia odpowiedź dnia 18 wrz 2017 o 13:48 przez Gerwazy
System Windows 10. "Regulaminowo" odinstalowałem aplikacje firmy IObit. Jednak nie do końca pozwoliły się odinstalować. W "Program Files (x86)" pozostały śmieci. "Obit Uninstaler" /2,36 MB/ udało mi się usunąć za trzecim podejściem. Natomiast "Advanced SystemCare" /20,3 MB/ i "Obit Malware Fighter" /34,0 KB/ - nie pozwalają się w żaden sposób ruszyć. Nawet przy próbie usunięcia pojedyńczych plików wyświetlają się komunikaty: "Dostęp zabroniony", "Brak dostępu", "Nie posiadasz uprawnień", "Zmień ustawienia zapisu"... Działam z konta administratora i okazuje się, że uprawnienia te nie są wystarczające do posprzątania śmieci. Nie udało mi się znaleźć porady, w jaki sposób mam postąpić. Może więc tutaj uzyskam odpowiedź na pytanie, jak zmienić uprawnienia administratora na większe ?
Przydatny
+3
bardziej mniej
Witaj,

Domyślam się, że tu nie chodzi o uprawnienia, tylko o to, że te pliki są po prostu używane. Windows nie pozwala skasować czegoś, co aktualnie działa.
Spróbuj od ponownego uruchomienia komputera i potem spróbuj skasować.
Jeżeli to nie pomoże, to możesz spróbować zainstalować program Unlocker - darmowy program, który umożliwia odblokowanie używanego przez inną aplikację pliku.
Możesz też zastosować inną metode - bardziej "brutalną". Wystartuj z pendrive'a z innym systemem (np. z hirensboot'em) i wtedy na pewno możesz skasować wszystko.
Remvirus 3Posty poniedziałek 12 grudzień 2016Data rejestracji 16 wrzesień 2017 Ostatnio zalogowany - 13 gru 2016 o 16:11
Dziękuję :-)
Mam "unlockera" i też nie poradził. Ale poklikałem trochę po możliwościach jakie wyświetlają się przy każdym pliku w opcji "Właściwości" i udało się!
Wystarczyło tylko, że zmieniłem właściwości pliku w kwadraciku gdzie było zaznaczone "Tylko do odczytu". Usunąłem to i udało się te pozostałości usunąć. [Nie wiem, czy mam to opisać w głównej odpowiedzi, czy w innym miejscu. Nie bardzo orientuję się, jak się tutaj (i w podobnych miejscach) poruszać. Nie mam praktyki...]

Zainteresuję się "hirensboot'em" bo unlocker wiele razy nie poradził sobie u mnie.
Jeszcze raz: dzięki! Pozdrawiam :-)
Odpowiedz
Remvirus 3Posty poniedziałek 12 grudzień 2016Data rejestracji 16 wrzesień 2017 Ostatnio zalogowany - 16 wrz 2017 o 18:40
Dzięki!
Hirensboot sobie poradził.
Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. "Po robocie" z radości zapomniałem. Dopiero teraz zauważyłem.
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
Gerwazy- 18 wrz 2017 o 13:48
Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Odpowiedz
Wyraź swoją opinię

Członkowie społeczności otrzymują więcej odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Jako zalogowany użytkownik, dostajesz powiadomienie, gdy ktoś skomentuje Twój wpis na forum.

Jako członek naszej społeczności, masz dostęp do dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM?

Zapisz się! Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę!