Administrator - uprawnienia

Rozwiązany/Zamknięty
Remvirus Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 12 grudzień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 30 listopad 2019 - Zmodyfikowany przez Remvirus dnia 12/12/2016 22:50
 Gerwazy - 18 wrz 2017 o 13:48
System Windows 10. "Regulaminowo" odinstalowałem aplikacje firmy IObit. Jednak nie do końca pozwoliły się odinstalować. W "Program Files (x86)" pozostały śmieci. "Obit Uninstaler" /2,36 MB/ udało mi się usunąć za trzecim podejściem. Natomiast "Advanced SystemCare" /20,3 MB/ i "Obit Malware Fighter" /34,0 KB/ - nie pozwalają się w żaden sposób ruszyć. Nawet przy próbie usunięcia pojedyńczych plików wyświetlają się komunikaty: "Dostęp zabroniony", "Brak dostępu", "Nie posiadasz uprawnień", "Zmień ustawienia zapisu"... Działam z konta administratora i okazuje się, że uprawnienia te nie są wystarczające do posprzątania śmieci. Nie udało mi się znaleźć porady, w jaki sposób mam postąpić. Może więc tutaj uzyskam odpowiedź na pytanie, jak zmienić uprawnienia administratora na większe ?

1 odpowiedzi

Witaj,

Domyślam się, że tu nie chodzi o uprawnienia, tylko o to, że te pliki są po prostu używane. Windows nie pozwala skasować czegoś, co aktualnie działa.
Spróbuj od ponownego uruchomienia komputera i potem spróbuj skasować.
Jeżeli to nie pomoże, to możesz spróbować zainstalować program Unlocker - darmowy program, który umożliwia odblokowanie używanego przez inną aplikację pliku.
Możesz też zastosować inną metode - bardziej "brutalną". Wystartuj z pendrive'a z innym systemem (np. z hirensboot'em) i wtedy na pewno możesz skasować wszystko.
3
Remvirus Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 12 grudzień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 30 listopad 2019
13 gru 2016 o 16:11
Dziękuję :-)
Mam "unlockera" i też nie poradził. Ale poklikałem trochę po możliwościach jakie wyświetlają się przy każdym pliku w opcji "Właściwości" i udało się!
Wystarczyło tylko, że zmieniłem właściwości pliku w kwadraciku gdzie było zaznaczone "Tylko do odczytu". Usunąłem to i udało się te pozostałości usunąć. [Nie wiem, czy mam to opisać w głównej odpowiedzi, czy w innym miejscu. Nie bardzo orientuję się, jak się tutaj (i w podobnych miejscach) poruszać. Nie mam praktyki...]

Zainteresuję się "hirensboot'em" bo unlocker wiele razy nie poradził sobie u mnie.
Jeszcze raz: dzięki! Pozdrawiam :-)
0
Remvirus Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 12 grudzień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 30 listopad 2019
16 wrz 2017 o 18:40
Dzięki!
Hirensboot sobie poradził.
Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. "Po robocie" z radości zapomniałem. Dopiero teraz zauważyłem.
Pozdrawiam serdecznie
0
Cieszę się, że mogłem pomóc :)
0
Dołącz do nas!