Czy częste aktualizacje w Xubuntu są normalne?

Rozwiązany/Zamknięty
zielona_maggie - 13 cze 2014 o 11:10
 zielona_maggie - 15 cze 2014 o 09:20
Cześć. Problemem moim jest to, że kiedyś miałam Lubuntu, zmieniałam od jakiegoś czasu na Xubuntu i zauważyłam, że w Xubuntu prawie codziennie pojawiają się aktualuzacje do pobrania, wiele z nich bez konieczności podawania klucza dostępu. O ile pamiętam, w Lubuntu to na pewno nie było codziennie, dlatego chciałabym wiedzieć, czy to jest normalne tak częste aktualizacje i to że nie wymagają podania klucza?

5 odpowiedzi

Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
13 cze 2014 o 11:36
Witaj zielona_maggie, jest to normalne o tyle że Xubuntu jest mimo wszystko nadal wczesną wersją, więc aktualizacje będą częstsze niż w dystrybucji, która od dłuższego czasu funkcjonuje.
0
zielona_maggie
13 cze 2014 o 12:38
Dziękuję, a co jeśli chodzi o to niepytanie o hasło? to też jest normalne?
0
Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
13 cze 2014 o 14:49
Aktualizacje, które nie wymagają podania klucza administratora to z reguły będą aktualizacje związane z programami, te bardziej krytyczne czy systemowe, proszą o klucz. W związku z tym naprawdopobniej po prostu tym razem jest więcej tych programowych. Można to porównać trochę do kodu autoryzacji przy przelewie bankowym, w niektórych przypadkach jest on wysyłany, w niektórych nie. Także nie ma się czym martwić :)
0
Nie przejmuj się zielona_maggie u moich kumpli też tak jest, że xubunt wymaga częstych aktualizacji
0
zielona_maggie
15 cze 2014 o 09:20
to dobrze, uspokoiłam się :D
0
Dołącz do nas!