Dobry domowy NAS

Rozwiązany/Zamknięty
Amrod - 15 mar 2016 o 15:02
 Gerwazy - 21 mar 2016 o 14:09
Szukam dobrego dysku domowego. Prostego w obsłudze, z RAIDem 1, 1TB pojemności. Idealnie, gdyby się umiał synchronizować z Google Drive. Co polecacie?

3 odpowiedzi

Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
16 mar 2016 o 09:22
Jak chcesz z niego korzystać? Ma siedzieć cicho i przyjmować wgrywane backupy czy ma być podręczną biblioteką filmów?
0
Witam,
Dużo jest w sprzedaży domowych NAS'ów, ale nie znam żadnego, który synchronizował by się z dyskiem GOOGLE. Na pewno większość NAS'ów synchronizuje się z dyskiem Dropbox. A dostęp do dropboxa możesz mieć praktycznie w każdym urządzeniu (telefonie, tv, itd).

Ja polecam NAS firmy Zyxel NSA325 v2. Kupuje się go jako urządzenie bez dysków, dyski możesz włożyć jakie chcesz (2 dowolne dyski 3.5 cala). Możesz mieć jeden dysk, możesz mieć dwa, które będą pracować w trybie Backup (Raid) lub trybie łączonym. Urządzenie to posiada kilka istotnych dla mnie funkcji:
- FTP server
- phpMyAdmin/MySQL/PHP
- RSS client & server
- DLNA 1.5 media server (super szybki interfejs, nawet filmy FullHD czy 4K nie tną się na nim.)
- UPnP AV server
- iTunes server
- SqueezeCenter support
- Photo album server

Dodatkowo posiada Gigabitowy lan, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 do których możesz podpiąć pen drive, czy dowolny dysk usb. Za pomocą jednego przycisku możesz z tych urządzeń kopiować dane do NAS.

Wyobraź sobie scenariusz, masz pendrive, potrzebujesz zrobic szybko jego kopię. Tradycyjną metodą to musisz włączyć komputer, otworzyć pendrive, zaznaczyć dane, kliknąć Ctr+A, Ctrl+C, a potem na dysku Ctrl V.
Tutaj wkładasz w usb, klikasz w przycisk i gotowe.

Polecam.
0
Dzieki, super fajnie, przygladne sie temu urządzeniu. Myślałem też o jakimś patencie typu Raspberry Pi + dwa dyski?
0
Raspberry PI ma jadą wadę - ma lan 10/100. a NAS ma 1 GBit.
Poza tym Raspberry to mała skrzyneczka, do której dyski mozesz podpiąć po USB 2.0, więc transfer danych z dysków będzie dużo mniejszy.
0
Dołącz do nas!