Zasygnalizuj

Internet i zadanie domowe [Rozwiązany]

Stwórz wątek mama - Ostatnia odpowiedź dnia 22 lut 2016 o 17:25
Dzień dobry,

szukam odpowiedzi na pytanie, na które moje dziecko nie potrafi odpowiedzieć, a mianowicie dlaczego obcy ludzie chcą za darmo rozwiązywać zadania domowe innym dzieciakom? Czy to jest normalne?
Zobacz więcej 
Przydatny
+0
mniej bardziej
Dzień dobry,

Internet umożliwia nie tylko ściąganie gotowych (często średniej jakości) prac domowych, ale może być także platformą e-learningową, czyli miejscem spotkania nauczyciel-uczeń. Tak jak można się uczyć języków korzystając z kursów online czy spotykać swojego nauczyciela na Skypie, tak można prosić o pomoc w rozwiązaniu zadania domowego. W Polsce jednym z większych tego typu miejsc jest Zadane oraz Zapytaj Onet.

A dlaczego ludzie odpowiadają na te pytania? Cóż, powodów jest pewnie wiele. Mają czas, chcą się podzielić wiedzą lub po prostu to lubią (mobilizacja zwana grywalizacją lub gamifikacją).
Ala Floreo - 16 lut 2016 o 07:38
To chyba działa na zasadzie wzajemności - dziś ja rozwiążę Twoje zadanie, jutro Ty moje.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Za rozwiązywanie zadań użytkownicy dostają przecież punkty, biorą udział w rankingu, to też jest jakąś nagroda. O to chyba chodzi w tym serwisie.
panda0001 88Posty środa 9 lipiec 2014Data rejestracji piątek 20 maj 2016 Ostatnio zalogowany Nijka - 18 lut 2016 o 09:46
Widzisz, to jak gra. Chodzi o zdobycie punktów. Ale skąd wiadomo, ze zadanie jest poprawnie rozwiązane?
Odpowiedz
Floreo 800Posty poniedziałek 1 luty 2016Data rejestracji ModeratorStatus piątek 2 grudzień 2016 Ostatnio zalogowany - 18 lut 2016 o 14:22
Można oceniać odpowiedzi i w ten sposób piąć się w rankingach.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Wbrew pozorom, ludzie lubią, jak ich się pyta o opinię. Jak mogą się pochwalić wiedzą.
mama TrzySzóstki - 22 lut 2016 o 10:15
Zgadzam się. Moja konsternacja dotyczy czasu, który trzeba poświęcić na taką pomoc i wyrażenie swojej opinii. Ale to chyba kwestia wieku - musisz mieć pewnien bagaż doświadczeń.
Odpowiedz
Partanna 252Posty piątek 25 kwiecień 2014Data rejestracji piątek 2 grudzień 2016 Ostatnio zalogowany TrzySzóstki - 22 lut 2016 o 13:06
Myślę, że w każdym wieku ludzie dzielą się z chęcią tym, na czym się znają najlepiej...
Odpowiedz
mama TrzySzóstki - 22 lut 2016 o 17:25
Zgadzam się. Czyli Zadane i inne aplikacje po prostu nie dla mnie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz

Członkowie społeczności otrzymują więcej odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Jako zarejestrowany użytkownik otrzymujesz więcej odpowiedzi na pytania.

Jako członek naszej społeczności, masz dostęp do dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM?

Zapisz się! Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę!