Zasygnalizuj

Błąd aplikacji [Rozwiązany]

Zadaj pytanie OXYGEN - Ostatnia odpowiedź dnia 11 lut 2016 o 21:56
Dzień dobry!

-Co oznacza błąd serwera RH-01 ? Komunikat włącza się po uruchomieniu w smartfonie Sklepu Google Play.

-Dlaczego aplikacja COM.MEDIATEK.SECURITY zatrzymuje się? Czyszczenie danych i pamięci podręcznej, ani też restart telefonu nie pomaga.

-Co to jest YGPS; normalnie nie da się usunąć. Ma najdłuższą na świecie listę uprawnień, czyli super-szpieg. Zainstalowane bez mojej zgody. Uprawnień w tej aplikacji (programie?) nie da się ustawić. Czy to kolejne narzędzie szpiegowania USŁUG GOOGLE?

Czy ktoś zna odpowiedź? Z góry dziękuję.

Ligia M.
Zobacz więcej 
Przydatny
+14
mniej bardziej
Należy wyczyścić pamięć usług, wyczyścić aktualizacje i wyłączyć: Sklep Google, usługi Google Play. Zrestartować urządzenie. Włączyć usługi Google Play. Uruchomić Sklep i ponownie podłączyć swoje konto google.
U mnie zadziałało.
Dodaj komentarz
Przydatny
+5
mniej bardziej
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie - wyczyść dane sklepu Google Play a potem zrestartuj telefon. Powinno pomóc.
Ja- 11 lut 2016 o 21:14
Mam podobny błąd. Niestety czyszczenie i restart nie pomaga. Nie chcę przywracać ust. fabrycznych bo mam sporo danych.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+3
mniej bardziej
Dzięki Karolllla, ale to nie pomogło. Instrukcje od Pomocy Sklepu Google też nie pomogły.Chodziło o ręczną zmianę daty, godziny i strefy czasowej, a potem ponownym włączeniu automatycznej. To nic nie dało. Opiszę dokładniej: mam problem z pobieraniem aplikacji ze Sklepu Google Play. Polega on na tym, że nie mogę ZAŁADOWAć Sklepu Play z listą moich aplikacji. Z menu dostępne są tylko opcje Konta, Ustawienia oraz Pomoc.
Czyli częściowo się wyświetla. Na ekranie pojawia się komunikat o treści: ,,Podczas pobierania informacji z serwera wystąpił błąd RH-01." Gdzie znajdę opis kodów błędów serwera? Po prostu w wyszukiwarce? Czy ta wiedza coś mi da? Wysłałam opinię o Pomocy do wsparcia Google Play z opisem sprawy, tylko czy ktoś to przeczyta?? Wyślę jeszcze maila do Pomocy producenta smartfona. Co jeszcze można zrobić? Zadzwonić na infolinię Googla w poniedziałek? Czy ktoś doświadczony w licznych awariach to wie? Czekać przez tydzień, aż ktoś naprawi serwer? Czy to aby na pewno pomoże? Może to jest czekanie na cud? Czy ktoś z Was się na tym zna?

LIGIA
Dodaj komentarz
Przydatny
+1
mniej bardziej
Włączi wyłącz telefon - u mnie zawsze działa.
Dodaj komentarz

Członkowie społeczności otrzymują więcej odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Jako zarejestrowany użytkownik otrzymujesz więcej odpowiedzi na pytania.

Jako członek naszej społeczności, masz dostęp do dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM?

Zapisz się! Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę!